Prilli I Thyer KADARE

5.99

Kodi i produktit: rd0001 Kategorite , ,

Përshkrimi

Prilli i thyer është një libër nga Ismail Kadare që është publikuar në vitin 1980. Ky libër ka për temë besëngjakmarrjendhe kanunin në pjesën veriore të Shqipërisë. Personazhi kryesor, Gjorgu, detyrohet të hakmerret për shkak se këtë e kërkon kanuni i pashkruar që është përdorur me shekuj në vendin ku ai jeton. Në Brazil ky libër është filmatizuar, dhe mori titullin “Prapa Diellit” (anglisht: Behind the Sun). Libri është përkthyer në dhjetëra gjuhë të botës. Në anglisht ky quhet “Broken Aprl. lorent xh

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Prilli I Thyer KADARE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *