Pika e ktheses – Malcolm Gladwell

9.00

Një libër magjepsës që ju bën ta shihni botën më ndryshe.

Kodi i produktit: GT002 Kategorite , Tags: , , , ,

Përshkrimi

Pika e kthesës është biografia e një ideje dhe ideja është shumë e thejshtë. Është mënyra më e mirë për të kuptuar shfaqejen e tendencave të modës, baticën dhe zbaticën e valëve të krimit, ose transformimin e librave të panjohur në bestseller, apo rritjen e pirjes së duhanit në adoleshencë, apo fenomenin e hapes së lajmit gojë pas goje, apo çdo numër ndryshimesh të tjera misterioze që shenjojnë jetën tonë të përditshme, është t’i konsiderojmë ato si epidemike. Idetë dhe produktet, mesazhet dhe sjelljet përhapen siç përhapen edhe viruset.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Pika e ktheses – Malcolm Gladwell”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *