Buqete me Lule E11

44.00

Lulet janë një pjesë e rasteve të rëndësishme në jetën tonë.

VËREJTJE: Përgatitja e kësaj bukete zgjatë 2 ditë pune.

Kodi i produktit: LR234 Kategorite , , Tags: , , , , ,

Përshkrimi

Është e pamundur qe çdo person të kete dijeni per kuptimin e seciles lule. Secili e di se një e kuqe u rrit per tu dhuruar për raste romantike dhe se njeriu nuk mund te dërgoj trëndafila të verdhë ne funeral.

A e dini se lulet kanë kuptime te shumta? Dhe se ka lule te ndryshme te cilat jane te pershtatshme per raste të veçanta?

·         Në kohën Viktoriane, lulet e caktuara kishin kuptime të veçanta, sepse përzgjedhja e luleve ishte e kufizuar dhe njerëzit përdornin më shumë simbolet dhe gjestet për të komunikuar sesa fjalët. Por sot, me kaq shumë zgjedhje te luleve, nuk ka rregulla është ndjenjë që i jep dhuratës kuptimin e saj. Luleshitësit tuaj mund të ju ndihmojne qe të dërgoni mesazhin e duhur. Shumë njerëz kujtojne shume momente ose dergojne mesazhe permes lules, një lule ose ngjyre mund t`ia kujtojne atyre  një ngjarje të veçantë apo moment të jetës së tyre.

·         Lule janë një pjesë e rasteve të rëndësishme në jetën tonë. Ata janë dukshëm të pranishëm në ditëlindje, funerale, diplomime, dasma, 8 mars etj që formojnë një pjesë integrale të jetës sonë.

“Gezuar ditelindjen”, “Urime”, “Faleminderit shume”, “ Te dua”, “ Me ka marr malli”, jane shume fjale qe nje lule mund t`i shprehe. Shumica e njerëzve nuk e konsiderojnë lulen si dhurate. Në mënyrë të ngjashme, njerëzit të cilët marrin lule nuk mund të din kuptimin e tyre dhe kështu e humbasine mesazhin thelbesor. Çdo ditë, miliona dhuratat shkëmbehen nga njerëz që duan të dërgojnë te fala mes miqëve dhe merita te shumta per të dashurit e tyre. Hulumtimi tregon se ata që e dërgojnë lule, në krahasim me dhurata të tjera, janë parë si më te suksesshem, kujdesshem dhe njerëze emocionalisht me inteligjent. Hulumtimet e shumta tregojne se:

·         Si burrat ashtu edhe gratë që i japin lule perceptohen si njerëz të lumtur, te arritur, të fortë, të aftë dhe të guximshëm;

M.J. Ryan, fituese e cmimit si autore e serise se librave  “Aktet e thjeshta te mirësisë”. Në librat e saj, ajo mëson individët se:

“Një person i suksesshëm nuk është domosdoshmërisht dikush me një shumë të parave dhe të mirave materiale, por dikush që është në mendje te njerëzve dhe se di se si t`i prek zemrat e tyre”. Unë nuk mund të mendoj për asnjë send tjetër përveç luleve që ngjalle ndjenja pozitive dhe perceptime për të dy palet si per dhënësit ashtu edhe marrësit.”..

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Buqete me Lule E11”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *