Besnikëri e padëshiruar nga OSHO – Bhagwan Shree Rajneesh

10.00

Besnikëri e padëshiruar nga OSHO – Bhagwan Shree Rajneesh

Kodi i produktit: gv443 Kategorite , , Tags: , , ,

Përshkrimi

Besnikëri e padëshiruar nga OSHO – Bhagwan Shree Rajneesh 📖
Asnjë re nuk shihet në qiell, dhe bie një rrebesh i vërtetë, derdhet nektar, sepse nektari është vetë natyra e ekzistencës. “Mendjen e pushton një gëzim i pafund” dhe ti vallëzon, i pushtuar nga gëzimi, sepse nuk ka mbetur asnjë lloj dëshpërimi.
Deshpërimi ekziston brenda egos tënde, brenda panatyrshmërisë tënde. Kjo gjë kalon. Duke parë kudo përreth mirënjohjen, të vërtetën, ti vallëzon, i pushtuar prej gëzimit të pafund…rrebesh në qiell të pastër.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Besnikëri e padëshiruar nga OSHO – Bhagwan Shree Rajneesh”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *