20000 Mila Nën Det – Zhyl Vern

3.50

Kodi i produktit: eb2000 Kategorite ,

Përshkrimi

Titulli i librit: 20000 mila nën det
Autori: Zhyl Vern
Lloji i librit: Roman
Personazhet kryesor: Profesori Aronaks, Këshilli, Kapiten Nemo, Ned Landi
Faqet: 143

MBI LIBRIN

Këtu bëhet fjalë për udhëtimet e anijes”Nautilius”. Në vitin 1866 ishte një përbindësh shumë i rrezikshëm saq u përhap në gjithë qytetin. Kështu u nisën për në udhëtim me anijen”Nautilius” të gjithë miqt në anije panë atë përbindëshin, por nuk e shikuan gjatë dhe ia nisën prapë të lundëronin, duke lundëruar miqt e kapiten Nemos panë njerëzit e egër. Ata nuk kishin lënë njeri të gjallë, por anija “Nautilius” shpëtoi. Kapiten Nemo dhe miqt e tjerë ishin duke pushuar dhe në atë çast u dëgjua një zhurmë, kapiten Nemo dhe miqt e tjerë shkuan shpejt ta shihnin çka kishte ndodhur, kur panë një mur prej akulli, ai ishte shumë i trashë dhe filluan ta godisnin me nëndetësen e kapiten Nemos. Ata e godisnin shumë dhe u thye atëherë u gëzuan të gjithë pamasë. Ata mbërritën në vendin e duhur dhe të nesërmen do të ktheheshin. Profesor Aronaks tha a thua çka do të ndodhë duke u kthyer. Ata u nisën për në shtëpi, kur mbërritën në mes të detit ishte vendi ku nuk kishte shpëtuar askush, por këta shpëtuan. Pastaj është lufta me oktapodët të cilët u mbytën nga të gjithë miqt e kapiten Nemos dhe në fund të gjithë miqt shkuan të lumtur në shtëpi.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “20000 Mila Nën Det – Zhyl Vern”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *