Libra & Art

Nga Kategoria

Shfaq: List Grid
Radhit sipas:
Trego:

20000 Mila nën det - Zhyl Vern

Titulli i librit: 20000 mila nën det Autori: Zhyl Vern Lloji i librit: Roman Personazhet kryesor:.....

3.50€

Adolf Hitler - Lufta ime (Vëllimi I)

Një nga librat më me ndikim i të gjitha kohrave "ADOLF HITLER" Një nga librat më të debatuar, kriti.....

15.00€

Adolf Hitler - Lufta ime (Vëllimi II)

Një nga librat më me ndikim i të gjitha kohrave "ADOLF HITLER" Një nga librat më të debatuar, kriti.....

12.00€
Zbritje
Armet dhe Çunat
Porosit

Armet dhe Çunat

  Ky është një prej atyre librave që, Zoti na ndihmoftë, nuk duhej të ishte i vërtetë por ja.....

10.00€ 9.00€

Bazat e Organizimit - Driton Sylqa

Bazat e Organizimit - Driton Sylqa  Esenciale nga teoria e organizimit .....

5.00€
Zbritje
Dhe Malet Oshtinë
Porosit

Dhe Malet Oshtinë

Autori nr. 1, më i shituri në Nju Jork, Khaled Hosseini vjen sërish me një libër të ri pas gjashtë v.....

10.00€ 9.00€

Dhurata - Cecelina Ahern

Kjo është një histori për njerëzit, të cilët, ashtu si dhe pakot, fshehin sekretet e tyre. Ata mbulo.....

9.00€

Dilema Historike - Abdi Baleta

... Ne ditët tona, shqipëtarët kanë nevojë më shumë se kurrë të mësojnë dhe të njohin historinë e ty.....

10.00€

Eklipsi - Stephenie Meyer

Nga prapa kurrizit dëgjova zërin e ëmbël të Eduardit. U ktheva ta shihja tek kërcente lehtë mbi shka.....

14.00€

Fillimi i Fundit - Matilda Musa Gorani

Romani I Matilda Musa – Gorani, “Fillimi i fundit”, në procesin e thyerjeve qe po ndodhin Brenda zha.....

5.00€

Historia e Skenderbeut

Naim Frashëri (1846-1900) lindi në Frashër të Permetit, ku mori mësimet e para t.....

3.00€

Imazhi i Shqiptarit dhe i Shqipërisë në New York Times në kohën e shpalljes së pavarësisë

Imazhi i Shqiptarit dhe i Shqipërisë në New York Times në kohën e shpalljes së pavarësisë (1911-191.....

6.00€
Zbritje
Kanuni i Leke Dukagjinit
Porosit

Kanuni i Leke Dukagjinit

Ligjet e "Kanunit" kane shërbyer për më shumë se pesë qindvjeçarë si mënyra e themeltë e sjelljes sh.....

10.00€ 8.00€

Katedralë Letre - Halil Matoshi

Libërthi lexohet shpejtë dhe të rrëmben gjatë leximit. Sidomos pjesa për "Kthimin n'shpi" është teks.....

5.00€

Klubi i Billderbergerit dhe Kosova - Daniel Estulin

Në përfundim të takimit, ata vendosën që të mblidheshin çdo vit për shkëmbimin e ideve dhe analizën .....

9.00€
Zbritje
Kukulla - Kadare
Porosit

Kukulla - Kadare

Ajo, nëna, vetëm ajo mund të të kthejë në shtëpi. Një arsye për t’u rikthyer në qytetin e lindjes, n.....

7.00€ 6.00€

Kundërshpifografi: ( jetëshkrimore politike historike) - Abdi Baleta

Lexuesi që i shkon deri në fund leximit të kësaj 'Kundërshpifografie" ka rastin të njihet me nj% mor.....

10.00€

Kurban - Edi Rama

Ky libër që duket sikur është shkruar për të kaluarën e Edi Ramës si Kryetar i Bashkisë së Tiranës, .....

10.00€

Ky është fundi ynë - Krassimir Ivandjiiski

Falimentimi – arsyet kryesore të krizës ekonomike botërore; çfarë do të ndodhë nëse Amerikës do t’i .....

12.00€

Letra Dashurie të burrave të mëdhenj - Elona Varfi

Mblodhi dhe shqipëroi: Elona Varfi Shtëpia botuese: Dudaj Numri i faqeve: 135 Mbi Librin Ka .....

7.00€

Libri i Bebes - per djem

Libir i Bebes - per djem  0-12 muaj  .....

10.00€

Libri i Bebes Per Qika

Libri i Bebes per Qika pre 0 -12 Muaj .....

10.00€

Ne syrin e ciklonit, Vitet e mia ne CIA - George Tenet

Titulli: Në syrin e ciklonit - Vitet e mia në CIA Origjinali: At the center of the storm - My years.....

15.00€

Një minutë menaxher - Kenneth Blanchar, Spencer Johnson

​ Përmbajtja Kërkimi Një minutë menaxheri Sekreti i parë: Synimet njëminutëshe Synimet njëm.....

4.00€

Përvojat e mësimdhënqsve të Kosovës me reforma në planprograme

Përmbledhja Ky studim ekzaminon përvojën e katër edukatorëve/mësimdhënësve në implementimin e e d.....

5.00€
Zbritje
Prilli i Pyllit KADARE
Porosit

Prilli i Pyllit KADARE

Prilli i thyer është një libër nga Ismail Kadare që është publikuar në vitin 198.....

7.00€ 6.00€
Zbritje
Qytete Letre Nga Autori Faji ne yjet tane
Porosit

Qytete Letre Nga Autori Faji ne yjet tane

QYTETE LETRE” është libri fitues i shumë çmimeve prestigjoze nga John Green. Romani është një nga më.....

10.00€ 9.00€
Zbritje
Steve Jobs Nga Walter Isaacson
Porosit

Steve Jobs Nga Walter Isaacson

Titulli i librit të punës, iSteve: Libri i Jobs, u zgjodh nga botuesi i Simon & Schuster së depa.....

12.00€ 10.00€
Zbritje
The Secret
Porosit

The Secret

Sekret u lirua në formatin DVD në mars 2006. parim të filmit dhe librit është se universi është i qe.....

12.00€ 10.00€

Thenie te kryetarit Lexhendar Visar Arifaj

Thënie të Kryetarit Lexhendar Visar Arifaj Studioni shkrimet e Kryetarit Lexhendar, ndjekni mësim.....

5.00€

Tregime nga Historia E Shqipërisë

Çështja çame dhe përgjithësisht çështja e minoritetit shqiptar në Greqi, lindi me vendimin.....

3.00€
Zbritje
“Zonja Z”, një rrëfim për femra të ndrydhura dhe meshkuj të tredhur
Porosit

“Zonja Z”, një rrëfim për femra të ndrydhura dhe meshkuj të tredhur

“Zonja Z”, i Albatros Rexhaj, është një libër protestues, një zë revolte e indinjate për shoqërinë s.....

8.00€ 7.00€