Acai Berry Pluhur/ Euterpe oleracea / Brazil Shumë të koncentruara: 20 kg fruta për 1 kg pluhur

Nese bleni këtë produkt ju mund të mblidhni deri në 2 pikë. Shporta juaj në total do të jete 2 pikë që mund të kthehet ne kupon të 0,40 €.


#FV-144

New

E pasur me vitaminë E, B1, B2, fibra dhe antioksidantë.
Përmban edhe kalium, kalcium, magnez, proteina dhe omega acide yndyrore.

Perfitimet :
• antioxidant i mirë (me vlerë të lartë ORAC)
• Rrit imunitetin

More details

22,00 €

- +

Acai Berry Pluhur

Euterpe oleracea / Brazil
Shumë të koncentruara: 20 kg fruta për 1 kg pluhur


Manaferra Acai, ngjan me rrush të thatë, rritet përgjatë brigjeve të lumit Amazon,me palma që të tërheqë fuqinë e tyre nga toka e pasur tropikale.Pasi te jane pjekur frutat, janë grimcuar dhe liofilizuar për të marrë një pluhur të ndritshem me ngjyrë vjollce. Manaferrat janë konsideruar si një frut që përmban një numër të tillë të ushqyesve dhe fitonutrienteve.Janë te pasura me vitamina dhe fibra dhe një burim i mineraleve. Njerëzit në Brazil dhe Suriname e kanë perdorur frutin për vite me radhe. Acai Berry Pluhuri Purasana është marrë nga një proces ngrirje-tharje që mundëson ruajtjen optimale të vlerave ushqyese.

E pasur me vitaminë E, B1, B2, fibra dhe antioksidantë.
Përmban edhe kalium, kalcium, magnez, proteina dhe omega acide yndyrore.

Perfitimet :
• antioxidant i mirë (me vlerë të lartë ORAC)
• Rrit imunitetin

Përdorimi:
Ka shumë mundësi për ti përdorur superushqimet. Në përgjithësi ju mund ti merni 2 ose 3 luge caji me superushqim dhe ti perziei me 250-300 ml smoothies, qumësht (perime), lëngje frutash ose ju mund ti shtoni këto në jogurtin tuaj, drithëra te mëngjesit ose ne embelsira. Dhe gjithashtu mund te kombinohet me disa superushqime te tjera . Mos hezitoni të jeni krijues dhe të eksperimentoni duke shtuar Superushqimin në enët tuaja dhe ne receta.

No customer comments for the moment.

Write a review

Acai Berry Pluhur/  Euterpe oleracea / Brazil Shumë të koncentruara: 20 kg fruta për 1 kg pluhur

Acai Berry Pluhur/ Euterpe oleracea / Brazil Shumë të koncentruara: 20 kg fruta për 1 kg pluhur

E pasur me vitaminë E, B1, B2, fibra dhe antioksidantë.
Përmban edhe kalium, kalcium, magnez, proteina dhe omega acide yndyrore.

Perfitimet :
• antioxidant i mirë (me vlerë të lartë ORAC)
• Rrit imunitetin

Write a review

Produkte në kategori të njejtë

Next Previous
Scroll