List of products by manufacturer FarmaVita

 • 18,10 € 18,10 €

    AMTHYSTE Hair Loss Control Shampoo

    AMTHYSTE Hair Loss Control Shampoo - Shampon për parandalimin e rënies drastike të flokëve dhe forcimin e rrënjes dhe fibrës së flokut në tërësi. Ndihmon strukturën e flokut që të rritet natyralisht dhe të prodhojë keratinën(proteinën kryesore për rritje) në nivelet e saj maksimale.

  18,10 €
  Item Code: LR281
 • 5,90 € 5,90 €

  01.Color Saver Shampoo – Shampon për

  01.Color Saver Shampoo – Shampon për mbatjen e ngjyrës afatgjatë dhe intensive.I pasur me vaj bajameje dhe vitaminë B5 i jep flokut të ngjyrosur gjithçka që ka nevojë. Me përbërës aktiv mbron dhe thekson flokët e ngjyrosura për kohë të gjatë.   APLIKIMI: Në flokë të lagura, masazhohet butësisht dhe shpërlahet.   250ml

  5,90 €
  Item Code: LR307
 • 8,70 € 8,70 €

  02.Gold Luminous glam Cream – Kremë

  02.Gold Luminous glam Cream – Kremë e cila siguron theksim të nuancave bjonde të arta. E pasur me mikro-kristale, ajo ofron shkëlqim si dhe zbutje te flokët kaçurrela duke lënë pas flokë të shëndritshëm të artë. APLIKIMI: Në flokë të lagur, para ndërhyrjes me mjete termike. 100ml

  8,70 €
  Item Code: LR309
 • 11,30 € 11,30 €

  Before Styling Cream – Kreme para

  Before Styling Cream – Kreme para stilimit, e pasur me vaj bajameje e cila parandalon venitjen e ngjyrës dhe i jep focus të veçantë qëndrueshmërisë së saj.

  11,30 €
  Item Code: LR308
 • 11,80 € 11,80 €

  2 Phase leave-in Conditioner –

  2 Phase leave-in Conditioner – Zbutës dy-fazor me aromë boronice, i pasur me vitamina dhe ideal për vënien në vend të flokëve të parregullta dhe të elektrizuara.

  11,80 €
  Item Code: LR289
 • 9,70 € 9,70 €

  AMTHEYSTE Color Mask – 100% ngjyrë

  AMTHEYSTE Color Mask – 100% ngjyrë dhe shkëlqim!  Maska për trajtimin special të flokëve të ngjyrosur, e cila mbron dhe mban intensitetin e ngjyrës. Flokët qëndrojne të shëndritshëm,të butë dhe të lehtë për ti krehur.

  9,70 €
  Item Code: LR274
 • 14,60 € 14,60 €

  AMETHYSTE Silver Shampoo- Shampon

  AMETHYSTE Silver Shampoo- Shampon për ndriçimin e nuancave bjonde të lehta dhe dhënien e nuancave argjend. I neutralizon njollat e verdha dhe ngjyrë portokalli të padëshirueshme dhe i jep flokut bjond tonalitetin e dëshiruar. APLIKIMI: Në flokë të lagur me masazhim ,shpërlahet. 1000ml

  14,60 €
  Item Code: LR276
 • 9,30 € 9,30 €

  AMTHEYSTE Sebo Control Shampoo –

  AMTHEYSTE Sebo Control Shampoo – Shampon për balancim afatgjatë të skalpit të yndyrshëm.Rregullon prodhimin e tepërt të yndyrës dhe pastron detajisht skaplin dhe flokët e yndyrshmë. Në këtë mënyrë floku fiton proteinat e nevojshme dhe lirohet nga yndyra e tepërt e pakëndshme.  

  9,30 €
  Item Code: LR283
 • 9,90 € 9,90 €

  AMTHYSTE Hair Loss Control Shampoo -

  AMTHYSTE Hair Loss Control Shampoo - Shampon për parandalimin e rënies drastike të flokëve dhe forcimin e rrënjes dhe fibrës së flokut në tërësi. Ndihmon strukturën e flokut që të rritet natyralisht dhe të prodhojë keratinën(proteinën kryesore për rritje) në nivelet e saj maksimale.

  9,90 €
  Item Code: LR280
 • 9,70 € 9,70 €

  AMTHYSTE Volume Conditioner –

  AMTHYSTE Volume Conditioner – Kondicioner për flokët që kanë nevojë për volum dhe forcë. U jep flokëve volum pa i rënduar. Për flokë të butë dheme volum maksimal! APLIKIMI: Pas përdorimit të shamponit, në flokë të lagura lihet 2-3 minuta dhe pastaj shpërlahet.Rezultatet optimale: Kur përdoret së bashku me shamponin për volum.

  9,70 €
  Item Code: LR279
 • 18,40 € 18,40 €

  Argan Absolute Oil – Përzierje

  Argan Absolute Oil – Përzierje sublime e vajrave luksoze me parfum sensual për kujdesin e lëkurës Vaj i thatë për kujdesje maksimale të lëkurës,pa lënë gjurmë vajore. I pasur me 99% prejardhje bimore,vaji i arganit jep efekt kundër moshës, vaji I Macadamias dhe avocados ndihmojnë absorbimin e shpejtë për të lënë një ndjesi madhështore në lëkurë! Pa paraben, pa silikon!

  18,40 €
  Item Code: LR304
 • 17,00 € 17,00 €

  Argan Oil Elixir – Vaj argani me

  Argan Oil Elixir – Vaj argani me prejardhje 99% natyrale! Unik dhe i pasur me aromë ekzotike, ju dhuron flokë joshëse dhe të parezitueshme. I përshtatshëm për të gjitha llojet e flokut.Përbërja unike lejon që të gjejë përdorim shumë-dimensional.

  17,00 €
  Item Code: LR299
 • 10,40 € 10,40 €

  Argan Oil Mask – Maska e çmuar me

  Argan Oil Mask – Maska e çmuar me vaj argani, me teksturë ngjyrë arid he aromë të mrekullueshme iu jep flokëve butësine e munguar dhe vitalitetin e humbur. Frymëzuar nga traditat e lashta egjiptiane, maska me vaj argani ushqen fibrat e flokut deri në përsosmëri, duke siguruar zhvillim të shëndetshëm dhe maksimal të flokut. APLIKIMI: Në flokë të lagur, lihet 3-5 minuta dhe pastaj shpërlahet. 250

  10,40 €
  Item Code: LR302
 • 31,20 € 31,20 €

  Argan Oil Mask – Maska e çmuar me

  Argan Oil Mask – Maska e çmuar me vaj argani,me teksturë ngjyrë ari dhe aromë të mrekullueshme iu jep flokëve butësine e munguar dhe vitalitetin e humbur. Frymëzuar nga traditat e lashta egjiptiane, maska me vaj argani ushqen fibrat e flokut deri në përsosmëri, duke siguruar zhvillim të shëndetshëm dhe maksimal të flokut.

  31,20 €
  Item Code: LR303
 • 9,30 € 9,30 €

  Argan Oil Shampoo – Shamponi

  Argan Oil Shampoo – Shamponi ideal,unik dhe shumë i pasur me ekstrakte bimore,I përshtatshëm për të gjitha llojet e flokëve pa dallim. Nuk përmban sulfate. Ka aromë ekzotike,pastron butë dhe stimulon rritjen natyrale të flokut në mënyrë krejtësisht të shëndetshme. APLIKIMI: Në flokë të lagura, masazhohet butësisht dhe pastaj shpërlahet. 250

  9,30 €
  Item Code: LR300
 • 27,90 € 27,90 €

  Argan Oil Shampoo – Shamponi ideal,

  Argan Oil Shampoo – Shamponi ideal, unik dhe shumë i pasur me ekstrakte bimore, i përshtatshëm për të gjitha llojet e flokëve pa dallim. Nuk përmban sulfate. Ka aromë ekzotike, pastron butë dhe stimulon rritjen natyrale të flokut në mënyrë krejtësisht të shëndetshme. APLIKIMI: Në flokë të lagura, masazhohet butësisht dhe pastaj shpërlahet. 1000ml

  27,90 €
  Item Code: LR301
 • 19,20 € 19,20 €

  BIOXIL Intensive Treatment -  Falë

  BIOXIL Intensive Treatment -  Falë përbërësve të fuqishëm si vitamina B5 dhe Trimetilksantina, losioni Bioxil është efikas dhe intensiv në veprimin kundër rënies së flokut dhe funksionalizimin e qarkullimit të gjakut në mënyrë të rregullt. Absorbohet lehtë dhe rregullon metabolizmin e flokut.  

  19,20 €
  Item Code: LR285
 • 8,20 € 8,20 €

  Bioxil Shampoo – Shampon i pasuruar

  Bioxil Shampoo – Shampon i pasuruar me Trimetilksantinë dhe vitaminë B5. Përbërësit aktivë mbrojnë skalpin, e pastrojnë atë thellësisht dhe veprojnë si tretman intensiv kundër rënies së flokëve. Veprimi optimal i shamponit konsiston në përdorimin e locionit BIOXIL pas larjes.

  8,20 €
  Item Code: LR284
 • 6,10 € 6,10 €

  Defining glossy wax – Wax për

  Defining glossy wax – Wax për definimin e flokëve me onde apo kaçurrele. Poashtu mund të përdoret te meshkujt. Siguron shkëlqim dhe stilim të fortë dhe afatgjatë. APLIKIMI: Në flokë të lagura apo të thata,sipas dëshirës. 100ml

  6,10 €
  Item Code: LR295
 • 9,40 € 9,40 €

  Hairspray Extra Hold – Llak për

  Hairspray Extra Hold – Llak për fiksim, me qëndrueshmëri ekstra për kohë më të gjatë dhe fiksim stabil. 500ml

  9,40 €
  Item Code: LR297
 • 4,30 € 4,30 €

  Hidrogjeni 3%-6%-9%-12% 1000ml Gjate

  Hidrogjeni 3%-6%-9%-12% 1000ml Gjate porosis ju lutem te cekni % e deshiruarLife Cream Developer – Formulë e përmirësuar! Krema zhvilluese(hidrogjeni) i disponueshëm në flakonë 100 ml dhe 1000 ml. Formula e butë,ideale për ngjyrosjen intensive dhe afatgjatë.  

  4,30 €
  Item Code: LR270
 • 1,20 € 1,20 €

  Hidrogjen 6%-9%-12% 100mlGjate

  Hidrogjen 6%-9%-12% 100mlGjate porosis ju lutem ta cekni % e deshiruar Life Cream Developer – Formulë e përmirësuar! Krema zhvilluese(hidrogjeni) i disponueshëm në flakonë 100 ml dhe 1000 ml. Formula e butë,ideale për ngjyrosjen intensive dhe afatgjatë.

  1,20 €
  Item Code: LR269
 • 12,30 € 12,30 €

  Life Bleach Poëder – Zbardhuesi për

  Life Bleach Poëder – Zbardhuesi për flokë është një produkt i formuluar me komponentët që lejojnë veprimin me siguri absolute dhe me rezultate të shkëlqyera. Përdoret për zbardhimin e flokëve në nuancat e kërkuara dhe kombinohet me hidrogjenët nëvëllimet e dëshiruara.Hap ngjyrën e flokëve deri në 6 tone. Në dispozicion në 2 versione: Bleach Poëder Blue 500gr Bleach Poëder Ëhite 500gr

  12,30 €
  Item Code: LR271
 • 4,20 € 4,20 €

  MBULIM 100% I THINJAVE! Balancimi i

  MBULIM 100% I THINJAVE! Balancimi i formulës së veçantë ndihmon në qëndrueshmërinë e një floku të bukur,të shëndetshëm, të fortë me ngjyrë intensive-afatgjatë. APLIKIMI: Raporti me hidrogjenin përkatës qoftë 6,9,12% shkon 1:1. 100ml

  4,20 €
  Item Code: LR268
 • 11,00 € 11,00 €

  Life Decolor – Revolucion në trajtën

  Life Decolor – Revolucion në trajtën e zbardhuesit. Tani vjen zbarhdhuesi në tub i cili përkujdeset maksimalisht që struktura e flokut të mos pësojë dëmtime gjatë zbardhimit dhe bën zbardhimin deri në 6 tone! Lehtë i aplikueshëm dhe shpejtë I absorbueshëm. Krem zbardhues në tub 150 gr

  11,00 €
  Item Code: LR272
 • 19,40 € 19,40 €

  Life Hair Lightening Oil – Vaj

  Life Hair Lightening Oil – Vaj specifik zbardhues krijuar me teknologji të re,për të ruajtur maksimalisht fibrën e flokut gjatë procesit të zbardhimit. I pasur me ekstrakte bimore për të qetësuar skalpin,ky vaj zbardhon 3-4 nuanca(tone).  

  19,40 €
  Item Code: LR273
 • 8,40 € 8,40 €

  Matte paste – Pastë për flokë. E

  Matte paste – Pastë për flokë. E përshtatshmë për flokë të shkurtëra deri ne 5 cm. E pasur me dyll blete dhe përbërës ekskluziv nga qumështi i saj. Siguron stilim dhe mbrojtje nga yndyra e padëshirueshme. APLIKIMI: Në flokë të lagura apo të thata, me anë të gishtave. 50ml

  8,40 €
  Item Code: LR294
 • 7,60 € 7,60 €

  Pliable Moulding Cream -  Kremë

  Pliable Moulding Cream -  Kremë lehtë e menaxhueshme për stilim dhe mbajtje fleksibile. Efekt mat.

  7,60 €
  Item Code: LR290
 • 10,40 € 10,40 €

  Restructuring Smoothing Conditioner

  Restructuring Smoothing Conditioner – Kondicioneri i pasur me keratinë që fuqizon veprimin e shamponit me të njëjtin funksion,jep butësi,shkëlqim dhe aromë afatgjatë flokut tuaj.

  10,40 €
  Item Code: LR306
 • 9,30 € 9,30 €

  Restructuring Smoothing Shampoo –

  Restructuring Smoothing Shampoo – Formula ekskluzive në sistemin e ri nga Farmavita për të shmangur përdorimin e mjeteve termike për ti drejtuar flokët! Shamponi Restrucuring Smoothing Shampoo i pasur me proteinën e keratinës, u jep flokëve luksin e rritjes së shëndetshme dhe i ndihmon të rrinë të drejta dhe të rregullta duke shmangur përdorimin e mjeteve termike që mund ti dëmtojne.

  9,30 €
  Item Code: LR305
Showing 1 - 30 of 35 items
Scroll